AmberOne – Autostrada A1

SPRAWDŹ AmberGO!
NOWY SYSTEM PŁATNOŚCI

System automatycznego poboru opłat bez biletów i bez dokonywania płatności na bramkach!

KALKULATOR OPŁAT
AmberOne Autostrady A1

Oblicz cenę przejazdu

Nowy system płatności

AmberGO to system płatności za przejazd AmberOne Autostradą A1 oparty na automatycznym rozpoznawaniu tablic rejestracyjnych przez  kamery video, wymagający jedynie jednorazowej instalacji aplikacji mobilnej. Jakiej aplikacji? Możesz wybrać!

System AmberGO współpracuje z aplikacjami, które zapewniają obsługę płatności online. Obecnie system obsługują już 2 aplikacje: SkyCash i Autopay (dodatkowo usługa Autopay dostępna jest także w aplikacji Banku Millennium).

Wystarczy pobrać i zainstalować jedną z tych aplikacji, aby mijać bramki bez pobierania biletów i płacenia za przejazd inkasentowi. Przed użytkownikami systemu AmberGO bramki otwierają się automatycznie, a płatność odbywa się online po przejechaniu wybranego odcinka AmberOne Autostrady A1.

Równolegle na bramkach można korzystać z tradycyjnego systemu płatności, czyli pobrać bilet na wjeździe i zapłacić inkasentowi na zjeździe. Wyjątkiem są bramki przeznaczone tylko dla kierowców korzystających z automatycznego systemu płatności AmberGO. Takie bramki oznaczone są dodatkowo:  na wjeździe przekreślonym symbolem biletu, co oznacza, że nie ma tam możliwości pobrania biletu, a na zjeździe przekreślonym symbolem inkasenta, co oznacza, że nie ma tam obsługi inkasenckiej i nie ma możliwości płatności za przejazd metodą tradycyjną (gotówka / karta).

Zapraszamy do zapoznania się z prostą instrukcją użytkowania AmberGO.

AmberGO
… i jedziesz!

System automatycznego poboru opłat bez biletów i bez dokonywania płatności na bramkach!

 

Jak dołączyć do systemu AmberGO?

Możesz pobrać wybraną aplikację w odpowiednim sklepie online (Google Play i AppStore) ale najłatwiej mają użytkownicy naszej aplikacji mobilnej AmberOne! Dlaczego? Bo oprócz bieżących wiadomości z trasy, kalkulatora opłat czy informacji turystycznych, pełni ona też funkcję pośrednika do AmberGO. Wystarczy kliknąć AmberGO i wszystkie aplikacje obsługujące płatność widzisz jak na dłoni.

Aplikacje do pobrania w sklepach: Google Play i AppStore.
Jeśli jesteś już użytkownikiem aplikacji AmberOne, po prostu kliknij w przycisk AmberGO.

 

 

Jak korzystać z systemu AmberGO?

  • instalujesz w telefonie bezpłatną aplikację obsługującą płatności: SkyCash lub Autopay (dodatkowo usługa Autopay dostępna jest także w aplikacji Banku Millennium) i podajesz w niej: swoje dane, nr rejestracyjny, kategorię pojazdu, kartę płatniczą
  • kamery zainstalowane na bramkach wjazdowych i zjazdowych odczytują nr rejestracyjny pojazdu
  • system rozpoznaje nr rejestracyjny i automatycznie zapala zielone światło, podnosi szlaban, a na zjeździe pobiera płatność z konta lub z karty użytkownika.

                                                                                                                                                                              Mijasz bramki bez czekania!

System działa na wszystkich bramkach
System działa na wszystkich bramkach

System działa na wszystkich bramkach

Uwaga, ważne!

Jeśli nie jesteś użytkownikiem zarejestrowanym w systemie AmberGO, nie korzystaj z bramki z przekreślonym biletem, gdyż nie pobierzesz tam biletu i nie korzystaj z bramki z przekreślonym symbolem inkasenta, gdyż nie ma tam inkasenta, który może Cię obsłużyć!

Bramka dedykowana AmberGO wjazd
Bramka dedykowana AmberGO wjazd
Bramka dedykowana AmberGO zjazd
Bramka dedykowana AmberGO zjazd

Upewnij się przed podróżą, że masz na karcie „podpiętej” do wybranej aplikacji wystarczającą ilość środków do zapłaty za przejazd.

W przypadku pobrania biletu na wjeździe, koniecznie wybierz bramkę z obsługą inkasencką na zjeździe!

Kierowcy zarejestrowani w systemie AmberGO mogą przejeżdżać przez bramkę bez zatrzymywania się – uwaga: dostosuj prędkość i zachowaj odstęp od samochodu przed Tobą tak, by kamera odczytała nr rejestracyjny Twojego pojazdu.

Jeśli masz aktywną więcej niż jedną aplikację pamiętaj o konieczności wyboru preferowanej aplikacji i dezaktywacji pojazdu w drugiej (w przypadku braku wyboru, system AmberGO wybierze automatycznie aplikację, z której zostanie pobrana opłata za przejazd – wybór ten nie będzie mógł być zmieniony po opłaceniu przejazdu. Opłata za przejazd zostanie pobrana tylko raz)

Co zrobić, jeśli szlaban nie podnosi się na bramce wjazdowej?

Na bramce dedykowanej tylko dla AmberGO: użyj przycisku SOS, personel udzieli niezbędnej pomocy.

Na pozostałych bramkach pobierz tradycyjny bilet wjazdowy. Będzie on potrzebny na zjeździe do identyfikacji miejsca wjazdu, gdyż nr rejestracyjny nie został poprawnie rozpoznany. W tej sytuacji koniecznie na zjeździe wybierz bramkę z obsługą inkasencką, gdyż przejazd przez bramkę dedykowaną nie będzie możliwy.

Co zrobić, jeśli szlaban nie podnosi się na bramce zjazdowej?

Na bramce dedykowanej tylko dla AmberGO: użyj przycisku SOS, personel udzieli niezbędnej pomocy.

Na bramce płatności tradycyjnej oraz AmberGO: poinformuj inkasenta, że jesteś użytkownikiem AmberGO i podaj nr rejestracyjny pojazdu.

Pytania i odpowiedzi

Zapoznaj się tutaj z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania dotyczące nowego systemu płatności AmberGO.

Kontakt

Pytania dotyczące płatności, obsługi aplikacji i systemu oraz faktur należy kierować na adres

W przypadku korzystania z aplikacji Autopay – kontakt@autopay.pl

W przypadku korzystania z aplikacji Skycash – bok@skycash.com

Pytania dotyczące obszaru objętego AmberGO oraz cennika za przejazdy należy kierować na adres –  bok@intertoll.pl

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE
W JEDNYM MIEJSCU

WYGODA PŁATNOŚCI
ZA PRZEJAZD AUTOSTRADĄ A1

PROSTA INSTALACJA
INTUICYJNA OBSŁUGA